ثبت نام دامنه جدیدی به نام tel. برای شرکت ها و سازمان ها آغاز شده است که اطلاعات تماس را به طورمستقیم در سیستم نام دامنه (DNS) ذخیره و رمزنگاری می کند و قابلیت تبدیل به کتاب تلفن برای اینترنت را دارد.

به گزارش ایسنا، نام دامنه tel. به اطلاعات تماس شرکت ها، سازمان ها و اشخاص مرتبط می شود. این اطلاعات می توانند شامل شماره تلفن، لینک هایی به وب سایت ها از جمله صفحه فیس بوک یا مای اسپیس، نشانی ایمیل، نام های پیام فوری و یا مشخصات برای بازی های مجازی مانند ایکس باکس لایو یا سکندلایف باشند. این نام دامنه به عنوان منبعی برای اطلاعات تماس شرکت ها یا اشخاص در نظر گرفته شده است و در وب و در دستگاه های قابل حملی مانند آیفون اپل یا بلک بری کار می کند.

به دلیل این که اطلاعات به جای سرور در سیستم DNS ذخیره می شود، هنگامی که شخصی شماره تلفن یا آدرسش را با استفاده از اکانت tel. به روز می کند به طور خودکار در کتاب آدرس دوستانش که اطلاعات tel. وی را روی تلفن هوشمند یا دستگاه قابل حمل ذخیره دارند نیز به روز می شود. سازمان نظارت بر نام ها و شماره ها ( آیکان ) نام دامنه tel. را در سال٢٠٠٦ بر اساس تقاضای شرکت تل نیک مورد تصویب قرار داد و این دامنه اکنون توسط این شرکت به ثبت می رسد.


دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387
X